Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Інструкції

Перша допомога постраждалим від чадного газу
03.02.2014, 00:06

У результаті перебування в задимленому приміщенні може статися отруєння людей продуктами горіння. Вони викликають порушення діяльності серцево-судинної системи та центральної нервової системи. Це виявляється головною біллю, нудотою, блювотою, запамороченням, слабкістю, серцебиттям. Людина втрачає свідомість, може зупинитися дихання.

Такі отруєння найчастіше бувають від вдихання чадного газу — оксиду вуглецю (СО). Поступаючи у кров разом із продуктами дихання, він взаємодіє з гемоглобіном у крові. Відбувається погіршення забезпечення організму киснем і розвивається хвороба під назвою киснева недостатність (гіпоксія).

Варто 2-3 рази вдихнути дим від горіння токсичної речовини, і людина може знепритомніти. За концентрацією у повітрі 0,1 % оксиду вуглецю через 1 годину виникає головний біль та запаморочення, шум у вухах, нудота, сонливість, відчуття задухи, втрата свідомості. Ураження чадним газом буває трьох ступенів:

І ступінь — легка. Людина свідомість не втрачає, але у неї може бути запаморочення голови. Вона відчуває шум у вухах, пульсацію венозних судин, головний біль, спрагу, жах.

ІІ ступінь — середня (втрата свідомості). Людина тимчасово втрачає свідомість, але вона може повернутись до неї, коли вона опиняється на свіжому повітрі. При другому ступені в людини спостерігається психомоторне збудження, неадекватна поведінка, почервоніння обличчя, температура тіла може підвищитися до 38-40 градусів.

ІІІ ступінь — тяжка (тривала непритомність). Крім втрати свідомості, температури, через велику концентрацію чадного газу у крові до 60 — 70% настає кисневе голодування, яке змінює шкіряний покрив людини — він стає блідо-синюшним, дихання стає прискореним і поверхневим. Як наслідок, гоже бути мимовільне випорожнення кишечнику і січовика.

Постраждалих від отруєння чадним газом необхідно перш за все, винести на свіже повітря та звільнити грудну клітину від одягу та виконати наступні дії:

якщо постраждала людина у свідомості, необхідно напоїти її чаєм чи кавою, дати понюхати нашатирний спирт, зігріти одягом чи грілкою. У жодному разі не давати йому заснути;

якщо людина втратила свідомість, але дихання не припинилось, треба розстебнути одяг, побризкати обличчя холодною водою, дати понюхати нашатирного спирту, розтерти і зігріти тіло;

якщо у потерпілого при його рятуванні припинилося дихання, потрібно терміново починати вентиляцію легенів способом «рот до рота» або «рот до носа» і продовжувати це до приїзду швидкої помоги.

Той, хто надає допомогу, щоб не отруїтися, вдих у рот або в ніс потерпілого робить через змочену марлеву серветку або носову хусточку, а при пасивному видиху потерпілого відхиляє свою голову вбік, щоб видихуваний газ не потрапив у легені.

Література:

Семенець В.Г. Цоков O.K. «Азбука долікарняної допомоги» — П:, АСМІ, 2000.

 

Скачати

Категорія: Інструкції | Додав: elrosol
Переглядів: 459 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]