Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Інструкції

Перша допомога при опіках на пожежі
03.02.2014, 00:13

При безпосередньому контакті з полум'ям, розжареними предметами, рідинами, що горять, виникають термічні опіки. При пожежі частіше всього спостерігаються опіки полум'ям. Вогонь може уразити відкриті ділянки тіла, при цьому найчастіше - обличчя та руки. Найнебезпечніші опіки з'являються від одягу, що горить, який складно загасити або скинути. Горіння одягу протягом 1-2 хв. може призвести до тяжких опіків і смерті.Ступінь тяжкості опіків залежить від глибини та площі термічного ураження шкіри та тканин. Існує чотири ступені опіків:

Опік I ступеня уражає самий верхній шар шкіри - епідерміс. Омертвляння глибше розташованих шарів не відбувається. Це найлегший ступінь опіку, який характеризується почервонінням шкіри, набряком та болем. Видужування настає через 3-6 діб.

Опік II ступеня характеризується утворенням пухирів, наповнених прозорою жовтуватою рідиною, тому що під впливом високої температури епідерміс вмертвляється та відшаровується, а під ним накопичується тканинна рідина. Пухирі можуть виникнути відразу ж після опіку або через деякий час. Розміри та форма пухирів різні, іноді вони зливаються в один. Вміст великих пухирів поступово згущається, стає желеподібним. При опіку II ступеня пошкодження глибоких шарів шкіри немає. Тому, якщо не потрапляє інфекція, опікова рана загоюється самостійно через 2-3 тижні без утворення грубих рубців.

Опік III ступеня виникає при тривалому контакті з полум’ям або ураження електрострумом. Травмуються усі шари шкіри, спостерігається її омертвіння. Людина перебуває у стані больового шоку, що може призвести до смерті. 

Опік IV ступеня виникає при дії на тканини вельми високих температур. Це найтяжча форма опіку, при якому уражається шкіра, м'язи, сухожилля, кістки тощо. Відновлення уражених тканин – неможливо.

Опіки I, II ступенів належать до поверхневих. Вони можуть загоюватися самостійно з повним відновленням шкірного покриву, навіть, на великій площі опіку. Глибокі опіки III та IV ступенів принципово відрізняються тим, що загоюються рубцюванням та здебільшого вимагають хірургічних методів лікування.

При наданні допомоги при опіках треба:

- перш за все, припинити дію високої температури на організм людини (загасіть одяг чи полум’я; охолодіть поверхню тіла водою t =20-250С протягом 10 хв.; зніміть з рук металеві прикраси);

- на місце опіку накладіть стерильну пов’язку; 

- дайте ураженому багато пити (при опіках організм людини втрачає багато води);

- викличте швидку допомогу (тел. 103). До її приїзду можна дати хворому анальгін, щоб зменшити біль, та діазолін, щоб зменшити інтоксикацію;

- негайно доставте людини з опіками до лікарні. При транспортуванні покладіть хворого на брезент або ковдру на той бік, який не уражений опіками, щоб зменшити біль. Не дозволяйте людині рухати ураженими кінцівками, зафіксуйте їх.

При сильних опіках не можна:

- обробляти шкіру спиртом, одеколоном (це викликає сильну печію та біль);

- проколювати пухирі, що утворилися (вони охороняють рану від інфекції);

- змащувати шкіру жиром, міцним розчином марганцевокислого калію, засипати порошками (це перешкоджає подальшому лікуванню);

- зривати прилиплі до місця опіку частини одягу, доторкатися до нього руками (може потрапити інфекція);

- дозволяти потерпілому самостійно пересуватися (можливий шок);

- поливати пухирі та обвуглену шкіру водою.

- при сильних опіках обов'язково треба звертатися по медичну допомогу.

 

Скачати

Категорія: Інструкції | Додав: elrosol
Переглядів: 491 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]