Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Інструкції

УКУСИЛИ: що робити?
02.02.2014, 23:37

Найголовніше — швидко вжити заходи і при цьому не зашкодити собі!Збираєтеся на природу?
Нанесіть на шкіру засіб від кровососів!

 

Влітку укуси тварин і комах — звичайна справа. Але не всі вони безпечні. Пам’ятаєте про можливі наслідки. Вирушаючи в ліс або на дачу, будьте готові надати першу допомогу. Запам’ятаєте ці правила і візьміть з собою аптечку: перекис водню, йодабо зеленкупрепарати від алергії, чисті бинти і пластир.

Хто укусив?Перша допомогаЩо робити далі?Чим загрожує, якщо не лікувати?Протипоказано!

Комар, ґедзь(рос. – овод)
Вимийте лист подорожника. Розітріть пальцями в кашку, прикладіть до ранки. Закріпіть пластиром.Змащуйте ранку гелем від укусів кровососів (від17 грн. в аптеці) 3 рази в день.Грубими рубцями на шкірі. Через рану в шкіру може потрапити інфекція і викликати нагноєння.Не розчісуйте місце укусу. Не накладайте зігріваючий компрес на пошкоджену шкіру.

Стонога (рос. –сороконожка),павук
Видавите кров з ранки. Місце укусу промийте водою з милом або перекисом водню. Забинтуйте.Щодня обробляйте ранку і міняйте пов’язку аж до повного одужання.Можуть з’явитися озноб, слабкість, прискорене серцебиття і висока температура.Не висмоктуйте кров і ранки — заразитеся самі. Не змащуйте ніяким! мазями і не нагрівайте.

Бджола, оса, джміль
Вийміть з ранки жало чистими руками або пінцетом. Промийте місце укусу холодною водою.Прийміть пігулку від алергії — супрастин (від27 грн.) аботавегіл[*] (від 22 грн.).Можливий алергічний напад. Якщо потерпілий не може дихати, викликайте «швидку»!Ні в якому разі не залишайте жало в ранці — від цього місце укусу може загноїтися.

Кліщ
Обв’яжіть тіло кліща ниткою як можна ближче до ранки. Повільно розгойдуйте кліща в сторони і плавно витягуйте.Обробіть рану йодом. Покладете кровососа в банку з кришкою. Відвезіть в лабораторію на аналіз. Покажіть лікареві.Якщо кліщ здоровий — нічим, а якщо заражений енцефалітом або хворобою Лайма, серйозно постраждають серце і мозок.Не смикайте кліща різко. Так ви ризикуєте відірвати тільце кровососа, а його голова із заразою залишиться в ранці.

Дикі тварини
Промийте місце укусу водою з милом або перекисом водню. Обробіть краї рани зеленкою або йодом. Забинтуйте.Терміново везіть потерпілого в травмпункт. Зробіть курс щеплень проти сказу.Нагноєнням у місці укусу. У найважчих випадках — зараженням сказом з летальним результатом.Не зупиняйте кров — дайте їй вільно витікати. Разом з нею вийде і небезпечна слина тварини.

Отруйні змії
Укладіть потерпілого. Дайте випити 1-2 ст. води. Видаввть з ранки отруту чистими руками.Негайно викликайте «швидку» або доставте потерпілого в найближчу лікарню самі.Може викликати ураження нервової системи і серця або виразки, що не гояться, на шкірі.Не накладайте джгути. Не висмоктуйте отруту з рани. Не давайте потерпілому рухатися.

* У препаратів маються аналоги. Перед застосуванням прочитайте інструкцію.

Скачати

Категорія: Інструкції | Додав: elrosol
Переглядів: 274 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]